top of page

Діти вперше у світі отримують нові вуха, вирощені з власних клітин

Оновлено: 5 бер. 2020 р.

Вчені виростили ідеально сумісне вухо в лабораторії та імплантували його пацієнтові. Це являється першим у світі випадком в області регенеративної медицини.

Інноваційна техніка дозволила їм використовувати власні клітини хряща вуха пацієнта, щоб сформувати нову.

П'ятеро дітей, які страждають від стану, відомого як мікротія, при якому зовнішнє вухо недорозвинене, перенесли експериментальну операцію.

Перша дитина, якій була зроблена процедура два з половиною роки тому, не показувала жодних ознак того, що організм відхилив або випадково поглинув нові клітини, пише китайська команда, яка розробила процедуру.

Діти вперше у світі отримують нові вуха, вирощені з власних клітин

В даний час широко використовуються методи лікування мікротії силіконовими протезами вух або робиться реконструкція реберно-хрящової тканини, яка має неоднозначні результати.

Нова техніка містить в собі: сканування неушкодженого вуха дитини, зміна розмірів і 3D-друк біорозкладної форми з крихітними отворами.

Хрящові клітини, взяті з іншого, неушкодженого вуха одержувача, потім використовуються для заповнення отворів, поки нове вухо ще знаходиться в лабораторії.

Через три місяці клітини хряща починають рости в формі цвілі, а сама цвіль починає руйнуватися. Поки цей процес йде, вухо імплантують пацієнту.

Новий метод вивів дослідників на новий рівень реконструкції вуха. Тепер вчені будуть стежити за реципієнтами не менше п'яти років, щоб оцінити успішність процедури. Вони перевірятимуть, чи залишаються вуха неушкодженими та будуть працювати над удосконаленням процедури в надії отримати все більш природні вуха.

56 переглядів0 коментарів
bottom of page