top of page

Єдиний в Україні робот-хірург Da Vinci провів перші операції в Вінниці

Оновлено: 5 бер. 2020 р.


Зовнішній вигляд робота-хірурга Da Vinci
Зовнішній вигляд робота-хірурга Da Vinci

У Вінниці з'явилася одна з найсучасніших розробок у сфері роботизованою хірургії — американський робот-хірург da Vinci, винайдений розробниками NASA. За його допомогою вже провели дві успішні операції. Про це повідомив головний лікар медичної клініки Євген Антонюк.

"Вінницький «робот-хірург» — перший в Україні, хоча в Європі та США його використовують вже понад 10 років", - розповідає завідувач хірургічного відділення медцентру доктор медичних наук Андрій Григоренко. Він — один з тих медиків, які пройшли спеціальні курси навчання для роботи з da Vinci в США, Бельгії та Ізраїлі.

«Зараз в Америці практично кожна лікарня має такий девайс. Виконуються оперативні втручання на будь-яких органах черевної та грудної порожнини. Нині, така хірургія - «золотий стандарт» в онкоурології, онкогінекології, грудній торакальній хірургії і т.д.» Андрій Григоренко - доктор медичних наук

Андрій Григоренко повідомляє, що перевага в тому, що ця система дозволяє робити такі рухи на 360 градусів, які неможливі при звичайному оперативному втручанні. Ключова перевага — це можливість виконання оперативних втручань у важкодоступних місцях, наприклад, при раку прямої кишки, простати, будь-яких тазових операціях.

Євген Антонюк каже, що всі операції майже безкровні: до трьох-чотирьох мілілітрів.

Робот da Vinci є першим в Україні, яким можуть оперувати лише чотири українські хірурги: три з Вінниці та один з Києва.


Робот-хирург Da Vinci
Робот-хирург Da Vinci

Вартість «робота» в медичному центрі не називають, кажуть, комерційна таємниця, але натякають, що коштує він — як апарат МРТ. Операції, проведені da Vinci за кордоном, обходяться пацієнтам приблизно в 10 000 євро. Скільки буде коштувати оперативне втручання в Вінниці, в клініці поки прораховують. За словами лікарів, витратні матеріали досить дорогі, а міняти їх потрібно буде після кожного десятого втручання. Втім, керівництво клініки сподівається, що вартість операції не перевищуватиме 3-4-х тисяч доларів.


71 перегляд0 коментарів

Comentarios


bottom of page